Będzie remake Kevina? „Dojrzalszy i mroczny”

Posted on Grudzień 24, 2014


Macaulay Culkin

Macaulay Culkin

Firma Lionsgate zapowiedziała, że w przyszłym roku pojawi się nowa wersja wigilijnego klasyka „Kevin sam w domu”. Studio obiecuje „nowe podejście do tego ukochanego filmu, skierowane do publiczności, która dorastała z pierwowzorem”, a film ma być „dojrzałą i mroczną” reinterpretacją tej świątecznej komedii.

W rolę dorosłego już Kevina wcieli się ponownie Macaulay Culkin (34 l.), który chce w tej sposób wrócić do Hollywood. – Przez ćwierćwiecze od czasu tej pamiętnej roli, wiele przeszedłem. Przez ten film chcę pokazać swoje doświadczenia – powiedział branżowym dziennikarzom. – To prawda, miałem kłopoty z narkotykami, alkoholem. Jednak nie możemy mieć pretensji o to, że czas płynie i że niewinne dzieci wyrastają czasem na trudnych dorosłych, którzy też cierpią. O tym jest ten film.

Ze wstępnych informacji wynika, że ten, jak nazywa go studio, reimagining będzie nosił tytuł „Alone”, nawiązujący do oryginalnego „Home Alone”. Fabuła opowiada o tym, jak Kevin – obecnie samotny, cierpiący na schizofrenię i uzależniony od heroiny pod wpływem dziecięcej traumy – wykorzystuje nabytą jako dziecko umiejętność konstruowania wymyślnych pułapek, by mierzyć się ze ścigającym go gangiem dealerów narkotyków. Tym razem pułapki są jednak śmiercionośne, a Kevin, walcząc o życie swoje i bliskich, mierzy się z własnymi demonami oraz odnajduje miłość i prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia.

Studio spodziewa się, że film wejdzie do kin w grudniu 2015. Reżyserem będzie Australijczyk James Wan, znany publiczności jako twórca serii „Piła”.

Reklamy
Posted in: Kultura, Świat