Ewa Kopacz następnym premierem. Świętuje m.in. służba zdrowia

Posted on Wrzesień 3, 2014


Z wyznaczenia przez PO Ewy Kopacz na stanowisko premiera cieszy się wiele osób, ale najbardziej służba zdrowia. Minister zdrowia jest tak popularna, że w wielu szpitalach otwiera się szampana. Biuro Platformy Obywatelskiej zasypane zostało podziękowaniami od dyrekcji szpitali i przychodni.

– Wszyscy bardzo się cieszymy, że pani minister będzie teraz robiła coś innego. Znaczy, że obejmie tak ważne stanowisko – powiedział nam dr Stefan Bejm z gdańskiego szpitala im. Jana Pawła II. – Jej awans to świetna wiadomość dla wszystkich lekarzy, pacjentów i chorych, i nie możemy doczekać się 1 grudnia. W imieniu społeczności medycznej: dziękujemy zarządowi PO.

Ewa KopaczPrzyszła premier cieszy się popularnością nawet wśród swoich przeciwników politycznych. Gratulacje składali m.in. przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

– Całkowicie popieramy ten wybór – podkreślił, uśmiechnięty jak rzadko, Jarosław Kaczyński. – Ostatni rok rządów Platformy pod przywództwem Ewy Kopacz to bardzo, bardzo dobre i stosowne zwieńczenie ostatnich siedmiu lat. Szczerze życzymy przyszłej pani premier szczęścia i dalszego poparcia ze strony swojej partii.

Kandydaturę Kopacz popierają również inni przedstawiciele pozostającej w sojuszu z PiS prawicy.

– Jednak mogę porzucić plan wskrzeszenia Zbigniewa Religi, by uzyskać głosy lekarzy – powiedział nam Jarosław Gowin, i szybko dodał: – To żart, oczywiście.

Inne grupy, które najszybciej przysłały gratulacje dobrego wyboru do siedziby PO, to Episkopat Polski, Solidarni 2010, SLD i ambasada Federacji Rosyjskiej.

Reklamy
Posted in: Polityka, Polska