Gowin proponuję koalicję: PiS – KNP – PR – SP – RN – Xzu’Othorh, Pan Otchłani

Posted on Czerwiec 27, 2014


Jarosław Gowin zaproponował dziś utworzenie szerokiego frontu prawicy. Miałyby się na niego składać Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem, Solidarna Polska, Kongres Nowej Prawicy, Ruch Narodowy i Xzu’Othorh, Zionąca Paszcza Pochłaniająca Dusze.

Jarosław Gowin

– Jeśli mamy odsunąć od władzy kręgi liberalno-lewicowe, których zgnilizną państwo polskie pęcznieje jak martwy pies na letnim słońcu, prawica musi wznieść się ponad podziały – mówił Gowin dziennikarzom.

– Polska Razem gotowa jest spełnić rolę budowania mostów pomiędzy skłóconymi środowiskami, takimi jak partia Jarosława Kaczyńskiego i Xzu’Othorh, Tysiąc Bluźnierczych Sztandarów Demiurga. Chciałbym rozmawiać ze wszystkimi partiami prawicowymi, wliczając w to nie tylko Solidarną Polskę czy fantasmagorycznego Ikonoklastę Dziewiątego Kręgu, ale nawet Ruch Narodowy i Nową Prawicę Janusza Korwina-Mikke. Bez współpracy zostaniemy pokonani w 2015.

Niektórzy analitycy zarzucają jednak Gowinowi, że stawia się w roli dyplomaty tylko z powodu słabego wyniku jego partii w eurowyborach. – Gowin wie, że Polska Razem nie ma szans działając samodzielnie. Jeśli nie dostanie się do jakiejś koalicji, grozi mu odpadnięcie z polityki, i w tym kontekście budowanie sojuszów jest aktem desperacji, a nie dobrej woli – taką opinię podało nam anonimowe źródło związane z Prawem i Sprawiedliwością.

Są jednak inne interpretacje. – Działanie Gowina jest strategiczne. Patrzy długofalowo i przygotowuje się na nieuchronne nadejście dnia kapturowego sądu, gdy cierpienie stanie się jedynym prawem – mówi nasz ekspert, Alina Borejko. – Niezależnie od porażki wyborczej, Gowin musi zdawać sobie sprawę, że prędzej czy później Xzu’Othorh, Władca Larw żerujący na padlinie martwych bogów, przyjdzie po nas wszystkich. Prawdopodobnie liczy na szybką i bezbolesną śmierć, ale to dość naiwne. Jego potencjalny partner koalicyjny jest nie tylko wytrawnym politykiem i weteranem prawicy, ale przede wszystkim nienazwanym uosobieniem wrogiej życiu entropii.

Tymczasem wysiłki Gowina, by przełamać skłonność prawicy do niekończących się podziałów mogą być skazane na klęskę już na starcie.

Ruch Narodowy zdążył już wydać oświadczenie, w którym odrzucił propozycję, gdyż „Xzu’Othorh, Pięcioramienny Kozioł Thule ma powiązania z homolobby i jest częścią demoliberalnego establishmentu”. Z kolei Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że Niewysłowiony Czerw Lęku, który wije się pod powiekami słabych i wykluwa w zapomnianych koszmarach jest socjalistą.

Reklamy
Posted in: Polityka, Polska