Naukowcy przyznali, że globalne ocieplenie jest fikcją

Posted on Marzec 25, 2013


Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu ogłosił dziś, że „pod wpływem miażdżących argumentów” oraz przedłużającej się zimy przyznał rację sceptykom, że globalne ocieplenie nie ma miejsca i jest wynikiem błędów badawczych oraz „fałszywką ekologów”.

– Dobra, pora się poddać – powiedział na konferencji prasowej przewodniczący IPCC dr Rajendra Pachauri. – Ta teoria nie jest możliwa do podtrzymania. Mamy koniec marca i pada śnieg. Sam spędziłem dziś godzinę odśnieżając podjazd. Tak, latami zbieraliśmy dane, ale wszyscy widzimy jak jest: po prostu zimno. Tezy o ocieplającym się klimacie nie da się podtrzymać.

Wypowiedź naukowców z zespołu, który od 1988 r. na zlecenie ONZ badał działanie, przyczyny i możliwe sposoby walki z globalnym ociepleniem, wywołała powszechne zaskoczenie, ale również ulgę. „Nareszcie możemy odetchnąć spokojnie, dalej zwiększać wzrost gospodarczy i przestać przejmować się szantażem eko-oszołomów”, skomentował sprawę „Wall Street Journal”.

– Poza tym nie można odmówić racji argumentom sceptyków – kontynuował dr Pachauri. – Bardzo polecam film na YouTube obalający argumenty Ala Gore’a. Nie wiem, kto go zrobił, ale bardzo dobrze pokazuje, że wydzielane do atmosfery CO2 nie ma istotnych konsekwencji dla klimatu. Co łatwo zresztą zauważyć wyglądając za okno, nawet w tym pomieszczeniu marznę. Szczerze mówiąc nawet chciałbym, żeby się ogrzewało. Trochę głupio, że w tym uczestniczyliśmy, ale ile można bawić się w jajogłowych i robić obliczenia, kiedy zdrowy rozsądek mówi coś innego?

Oprócz doświadczenia zimna, jako kolejne dowody obalające ćwierć wieku pracy IPCC nad antropogenicznymi przyczynami ocieplenia klimatu dr Pachauri podał też fakty ze średniowiecznych kronik, zaświadczające o tym, że było w tej epoce cieplej, co ma dowodzić, iż zmiany klimatu są procesem naturalnym i cyklicznym. – Spójrzmy na Grenlandię. Wiecie dlaczego się tak nazywa? Bo kiedy ją odkryto, była zielona. No więc może będzie znowu zielona i będzie można jeździć tam na wakacje. Czym się martwić?

Inni naukowcy z IPCC zwrócili też uwagę na niepewność ich modeli w porównaniu do prognoz meteorologicznych. – Przy wszystkich stacjach meteo i obliczeniach nie potrafimy przewidzieć, jaka będzie pogoda w czwartek. – mówiła klimatolog dr Samantha Johnson-Hoakes. – Sama się o tym dziś przekonałam, miałam iść na rower, a tu pada śnieg. Idea, że nasze modele mogą przewidzieć temperaturę za sto czy dwieście lat wydaje się w tym kontekście nieco arogancka. Widziałam na ten temat zresztą świetny obrazek z Nedem Starkiem, miał bardzo zabawny podpis.

Dr Hoakes stwierdziła też, że nie obawia się utraty źródeł utrzymania w związku z prawdopodobnym zamknięciem IPCC, ponieważ rynek pracy dla klimatologów ma się powiększyć. Chęć zatrudnienia ich ogłosiły m.in. BP, Shell oraz amerykański think-tank Free Enterprise Institute.

Tego samego dnia, CERN ogłosił zamknięcie Wielkiego Zderzacza Hadronów, uzasadniając to tym, że fizyka kwantowa jest „kompletnie sprzeczna z rozsądkiem” oraz że idea, jakoby obserwowanie cząstek zmieniało ich stan jest „ewidentnie bez sensu”.

Reklamy
Posted in: Nauka, Świat